Tel Erezyon

Tel Erezyon

Özel tasarlanmış bir makinede sürtünme ısınma özelliğini kullanılarak özel bir tel ile başka bir parçayı kesme teknolojisine tel erezyon denir. Tanımı anlaşılır kılmak için en basit şeklinde sunsak da tel erezyon özel makine, yüksek teknik kabiliyet gerektirir.

Kalıp sektöründe veya farklı sektörlerde en az hata payı ile kesim yapabilmek için geliştirilen bir çok teknikten biridir tel erezyon. Hassas kesim aslında işin temelini özünü oluşturur. Beceri ve yeteneğin teknik ile buluşturularak hata payının milimetrik düzeyin bile altında olması gerekir. Bu nasıl yapılacak? Nasıl yapılıyor?

Tel Erezyon Nedir?

tel erezyon

İsminden de anlaşılacağı gibi, tel üzerine yüklenen enerji ile madde erozyana uğratılarak yapılan hassas kesim yöntemine kısaca tel erezyon denir. Tel erezyon kelimesinin gramer ve halk dili farklılaştığından aslında yazım gramer dili olarak tel erezyon olarak tanımlanır.

Tel Eresyon Firması

Spednas tel erezyon firması olarak İzmir de hizmeti en profesyonel veren firmalardan biridir. Bu sektörde Türkiye markası olmayı hatta dünya da bilinen isim olmayı hedefliyoruz.

Uzun yılların biriktirdiği tecrübemizi tel erezyon firması olarak günün tekniği ile daima yenileyerek profesyonel düzeyimizi daima ileri taşıyoruz.

Özen hassasiyet bu işin doğasıdır ve hassasiyet bu teknoloji ile birleştiğinde hem müşteri hem firma uzun vadeli kalıcı çalışabilmektedir.

Tel Erezyon Fiyatı

Sadece tel erezyon kesimi yapan makinemizin ve bu makinede mesai harcayan personelimin çalışma zamanına göre tel erezyon fiyatı belirlenmektedir.

Bizden kesimini istediğiniz parçanın makinede ne kadar sürede kesimi devam edeceği tel erezyon fiyatı kesimi fiyatı ne olacağını belirliyor.

Ayrıca iş yoğunluğuna göre de özel indirimli tel erezyon fiyatı tarifesi oluşturarak bilginize sunuyoruz. Tel erezyon fiyatı için lütfen projenize göre bizim ile irtibata geçerek fiyat alınız.

Tel Erezyon İleri Teknoloji

SPEDNAS Kalıp  olarak, Tel erezyon işinin uzmanlık ve deneyim gerektiren parça imalatında çok ince işçilik gerektirdiğini bilerek, müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve problemsiz bir şekilde üretmekteyiz.

Bu prensip ile sektörde kullanılan en son teknoloji olan MAKINO; U6 H.E.A.T  ve SP43 marka cihazlarımızla, müşterilerimizin üretimleri için çok önem taşıyabilecek işlerini hatasız ve olması gereken zamanda kendilerine sunmaktayız.

Sektörde faaliyet gösteren firmaların da çok iyi bildiği gibi zamanında teslim edilmeyen bir işin hiçbir anlamı olmamaktadır. Bütün hizmet verdiğimiz alanlarda olduğu gibi burada da kesim işini tecrübeli ve mesleğinde  uzmanlaşmış kadromuzla  7/24 hizmet vermekteyiz.

Tel Erezyon Nerede Kullanılıyor?

tel erezyon

Tel Erezyon tezgâhına giren ürünler genellikle özel bir iş için parça imalatında, oto yan sanayinde kullanılan parçaların düzenlenmesinde, Plastik kalıp üretiminde vb. tüm ihtiyacı olan sektörler için üretim gerçekleştirmekteyiz.

Bütün müşterilerimize en iyi üretimi bir kuyumcu hassaslığında ve ekonomik bir şekilde sunmaktayız. Sizin de özel parça üretimlerinizi kalıplarınızı tezgâhlarımızda itina ile işlemekteyiz. Bütün işletmelere, ihtiyacı olan tel erezyon imalatlarında güvenilir ve hızlı teslimat yapabilecek bir üretim anlayışımızla hizmet veriyoruz.   

Tel erezyon tezgâhının sektöre girmesi ile birlikte kalıpçılıkta adeta yeni bir dönem başlamıştır. Gerçek anlamda kalifiye ve yetişmiş eleman ihtiyacının üst seviyelerde gezmesine rağmen kullanıldığı atölyelerde ciddi zaman ve emek kazanımı sağlamıştır.

Bu sayede atölye çalışanları saç kalıp veya başka işlerde zamanlarını değerlendirebilmektedir. Her işte deneyimli olmak çok önemlidir ama bizim işimizde deneyim demek hızlı ve eksiksiz teslimat demektir.

Tel Erezyon Nasıl Yapılıyor?

Son derece zor ve karmaşık şekilli üretimleri Tel erezyon tezgâhı sayesinde oldukça kısa sürede bir kuyumcu hassasiyeti ile gerçekleştirmekteyiz. İçinde elektrik akımını iletmeyen her türlü malzeme ile çalışmak olasıdır. Önemli olan tezgâha sığabilecek boyutlarda olması ve istenilen şeklin ne olduğunun bilinmesidir.

Bize kesilecek malzemenin yada kalıbın, kesim çizimini verdiğinizde bizim kesim sürecimiz başlıyor. Çizimin programlanması ve tel erezyon makinasına yüklenmesi, kesimin hatsız yapılması Spednasın profesyonel çalışmasıdır.  Profesyonel çalışma hatsız çalışmadır. Projeyi hatasız ve zamanında tamamlama ve teslim etmedir.

Yine firmamızın ayrıca sac kalıp hizmetlerine dair bilgiler, sac kalıp sayfamızda bilginize sunulmuştur.

Tel Erezyon Tel Erezyon